3
4

پرمنگنات پتاسیم

2 سال قبل در
کد آگهی : 17802
    نام شخص/ نام شرکتکیمیا پارس شایانکار
    نوع درج آگهیفروش
    ماهیتمتفرقه
    دسته بندی محصولاتمتفرقه
    بهای محصولدرج قیمت

جزییات آگهی

نام شخص/ نام شرکت: کیمیا پارس شایانکار
نوع درج آگهی: فروش
شماره همراه: 02188998130
ماهیت: متفرقه
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

شرکت کیمیا پارس شایانکار

پرمنگنات پتاسیم ماده‌ای به صورت بلورهای سوزنی ریز ارغوانی رنگ می‌باشد. این ماده بی بو و محلول در آب می‌باشد و جزء مواد شیمیایی پر مصرف در صنایع شیمیایی می‌باشد و به عنوان عامل آندی کردن و اکسنده قوی به کار می‌رود.

پرمنگنات پتاسیم ترکیبی معدنی است با فرمول شیمیایی KMnO۴. نمک آن از یون‌های K+ و MnO۴- تشکیل شده است. سابقاً به آن پرمنگنات و پتاس هم می‌گفتند. پرمنگنات یک ماده اکسیدکننده بسیار قوی است. در آب نیز محلول است و محلولی به رنگ ارغوانی تولید می‌کند که از تبخیر آن بلورهای منشوری و درخشان به رنگ ارغوانی بسیار تیره (مایل به سیاه) بر جای می‌ماند. در این ترکیب منگنز با عدد اکسایش ۷+ حضور دارد.

پرمنگنات پتاسیم به نام‌های دیگر پتاسیم پرمنگنات و پرمنگنات نیز شناخته می‌شود. از لحاظ ظاهری به شکل بلورهای سوزنی بنفش رنگ مایل به خاکستری می‌باشد و هنگامی که به صورت محلول در می‌آید به رنگ بنفش است و در غلظت‌های بالا به رنگ ارغوانی در می‌آید. پرمنگنات پتاسیم بدون بو بوده و ساختار بلوری شکل دارد.

کاربردهای پرمنگنات پتاسیم :

بسیاری از کاربردهای پتاسیم پرمنگنات به‌ خاطر خواص اکسیدکنندگی آن است و اینکه در این فرایندها محصول فرعی سمی تولید نمی‌کند. از کاربردهای پرمنگنات پتاسیم می‌توان به جذب اتیلن اشاره نمود که پس از برداشت محصولات کشاورزی جهت افزایش عمر انبار مانی می‌توان اشاره نمود.

1. کاربرد در تصفیه آب و ضدعفونی : پرمنگنات پتاسیم به عنوان ضد عفونی کننده و برای رفع بوهای نامطبوع هم کاربرد دارد. پرمنگنات پتاسیم برای رفع نوعی بیماری انگلی در ماهی‌ها استفاده می‌شود. در مرغداری‌ها از ترکیب پرمنگنات پتاسیم و فرمالین جهت ضد عفونی سالن‌ها استفاده می‌شود. همچنین در تصفیه آب‌های آشامیدنی بعنوان عامل حذف کننده فسفر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2. کاربرد در صنایع سینمایی و تلویزیونی : در صنایع سینمایی و تلویزیونی، پتاسیم پرمنگنات یکی از مواد شیمیایی اصلی برای کهنه کردن مجموعه لباس‌ها و غیره می‌باشد. خاصیت اکسیدکنندگی پرمنگنات باعث می‌شود که پارچه‌ها، طناب‌ها، چوب‌ها و شیشه‌ها بیش از ۱۰۰ سال قدیمی‌تر از آنچه هستند به نظر بیایند.

3. کاربردهای زیست پزشکی : همان ‌طور که از KMnO۴ برای ضد عفونی کردن آب استفاده می‌شود، این نمک به طور تخصصی به عنوان ضد عفونی کننده برای درمان برخی بیماری‌های انسان و حیوان نیز استفاده می‌شود. در بافت‌شناسی از آن برای سفید کردن ملانین استفاده می‌شود تا جزئیات بافت تیره رنگ ملانین آشکار شود. از پرمنگنات پتاسیم می‌توان برای متفاوت کردن آمیلوئید AA از دیگر آمیلوئیدها هم استفاده کرد. (آمیلوئیدها نوعی از پروتئین‌ها هستند که در صورت تجمع بی جا باعث بیماری آمیلوئیدوز می‌شوند) پتاسیم پرمنگنات باعث می‌شود که آمیلوئید AA به وسیله رنگ سرخ کنگو (congo red) رنگ آمیزی نشود، این در حالی است که دیگر آمیلوئیدها به وسیله سرخ کنگو رنگ می‌شوند. در یک بازه زمانی از پتاسیم پرمنگنات برای درمان سوزاک استفاده شد. همچنین از آن هنوز در درمان برفک استفاده می‌شود.

4. سنتزهای شیمی آلی: مهمترین و بزرگترین کاربردهای پرمنگنات پتاسیم، استفاده از آن به عنوان واکنشگر در سنتز برخی مواد آلی به روش اکسایش است.

5. تصفیه پساب‌های صنعتی : به دلیل خاصیت اکسیدکنندگی قوی پرمنگنات پتاسیم و قیمت ارزان آن، در تصفیه پساب‌های صنعتی کاربرد دارد.

6. عیار سنجی در شیمی: یکی از روش‌های مرسوم در تعیین غلظت مواد در صنعت عیارسنجی یا تیتراسیون است. عیارسنجی‌ها خود بر چند قسم چون پیچیده سنجی و اکسایش – کاهش هستند. در عیارسنجی‌های اکسایش – کاهش یکی از معرف‌های پرکاربرد پرمنگنات است که به دلیل رنگ بنفش خود، نیاز به شناساگر هم ندارد. از این ترکیب برای عیارسنجی ترکیباتی آب اکسیژنه و آهن (II) استفاده می‌شود.

نکات مهم :

پرمنگنات پتاسیم بر دست یا لباس ایجاد لکه می‌کند. بنابراین در استفاده از آن باید احتیاط کرد. لکه روی لباس حاصل از این ماده را می‌توان به وسیله اسید استیک یا اسید کلریدریک پاک کرده و با شستشو با آب رفع کرد. لکه ایجاد شده روی پوست پس از 48 ساعت از بین می‌رود. به علت خاصیت خورندگی در پوست ایجاد سوزش می‌کند و در صورت خورده شدن می‌تواند باعث التهاب و آسیب به معده شود.

پرمنگنات پتاسیم

در صورت تمایل با ما در تماس باشید

راه های ارتباطی ما :
☎️: 02188998130
?: 02188997735

پرمنگنات پتاسیم

با تشکر شیمی من

 

 

172 بازدید کل ، 1 امروز

این سایت هیچ‌گونه منفعت و مسئولیتی در قبال معامله شما ندارد.
با مطالعه‌ی راهنمای خرید امن، آسوده‌تر معامله کنید.

گزارش مشکل آگهی

درخواست شما در حال پردازش است ، لطفا چند لحظه صبر کنید ....
شیمی افسون
تبلیغ یک ستاره
شرکت کیمیا گران امروز
9
10
11
12
13
14
15
16

آگهی های دیگر از این کاربر

آگهی های مشابه

نظرات کاربران